+48 735 812 501
System streamingowy dla ściany wideo
KLIENT
Red Bull
SEKTOR
Biznes
TERMIN
Luty 2022
LOKALIZACJA
Warszawa
Wyzwanie
Rozbudowa systemu
Po roku od zakończenia projektu zagiętej ściany wideo skontaktowała się ponownie z nami firma Red Bull. Pan Paweł przekazał nam informacje, że firma chciałaby rozbudować istniejącą instalację o zaawansowany system do wideo streamingu. Po niemal roku eksploatacji i intensywnego użytkowania ściany w firmie pojawiły się nowe pomysły na wykorzystanie olbrzymiego ekranu. Częste spotkania prowadzone w recepcyjnej auli stworzył potrzebę rozszerzenia uczestniczącej widowni o osoby z innych oddziałów firmy, które mogłyby w sposób zdalny uczestniczyć w organizowanych spotkaniach. Nie pozostało nam nic innego jak zabrać się do pracy!
Opis
Ustalenie potrzeb
Projekt rozbudowy istniejącego systemu rozpoczęliśmy od “burzy mózgów” w której razem z klientem chcieliśmy ustalić dokładne potrzeby jakie wykreowały się w ciągu ostatniego roku. Było to dla nas o tyle istotne, gdyż klient posiadał ogromną wiedzę na temat tego jak eksploatowany jest ekran i jakich funkcjonalności brakuje przy prowadzeniu różnego rodzaju spotkań. Lista potrzeb i pomysłów okazałą się spora, gdyż jak wiemy firma Red Bull słynie z innowacyjności i w swoich projektach stara się wdrażać rozwiązania, których wcześniej nikt inny nie opracował.
Wybór odpowiedniego rozwiązania
Wspólnie z klientem ustaliliśmy, że najsensowniejszym rozwiązaniem do zrealizowania długiej liczby potrzeb będzie stacja robocza klasy PC. Celowo zrezygnowaliśmy z dedykowanych i profesjonalnych rozwiązań na rzecz jednostki PC. Stacja robocza po skonfigurowaniu, zainstalowaniu odpowiednich kart rozszerzających i w połączeniu z zaawansowanym oprogramowaniem streamingowym dawała nam niemal nieograniczone możliwości. Dodatkowym atutem PC była możliwość sterowania nim jedynie poprzez klawiaturę i myszkę. Taki sposób zarządzania pozwolił nam na umiejscowienia całości sprzętu za ścianą wideo. Odpowiednio zaprojektowany uchwyt z poprzedniej części projektu dawał nam olbrzymią ilość miejsca bezpośrednio za ekranami. Tym sposobem mogliśmy sobie pozwolić na ulokowanie całkiem pokaźnej ilość sprzętu w miejscu niewidocznym, a jednocześnie znajdującym się w blisko auli.
Pomieszczenie reżyserskie ulokowaliśmy w przeszklonej sali spotkań z bezpośrednim widokiem na aulę.
Zarządzanie prowadzonym spotkaniem
Od strony technicznej spotkanie obsługuje jedna osoba zarządzająca stacją roboczą PC z trzema monitorami. Pierwszy monitor przeznaczony jest dla obsługującego spotkanie gdzie wyświetlane jest oprogramowanie vMix oraz system zarządzania konsolą audio. Drugi monitor to wyświetlanie treści prezentowanych na ścianie wideo. Trzeci monitor to tzw. confidence monitor, na którym wyświetlane są treści z notatkami do prowadzonych prezentacji. Osoba przemieszczająca się po podeście wzdłuż ściany ma u swoich stóp (po prawej i lewej) dwa monitory z których może czytać notatki sporządzone do swojej prezentacji. Ułatwia to prowadzenie wykładu i omawiania informacji przedstawianych przez kierownictwo firmy.
System audio i inne produkty niezbędne do zrealizowania projektu
Mobilne elementy systemu do montażu przed spotkaniem
Zaprojektowany system musiał być w każdej chwili możliwy do zamontowania i zdemontowania. Na co dzień elementy takie jak dodatkowe głośniki, monitory zaufania oraz kamery streamingowe nie będą używane, a w auli nie może być rozłożony żaden dodatkowy sprzęt. Już na etapie weryfikowania potrzeb doszliśmy z klientem do wspólnego wniosku, że całość zestawu musi być mobilna i szybka w ewentualny montażu. Kwestia mobilności dotyczyła również pomieszczenie obsługującego spotkanie (reżyserka) - na co dzień jest to sala spotkaniowa. Finalnie klient otrzymał mobilny zestaw złożony z dwóch dużych kolumn głośnikowych, kamery PTZ z funkcją śledzenia mówcy, aparatu fotograficznego funkcjonującego jako kamera nagrywająca wywiady z zawodnikami. Uzupełnieniem system było pięć mikrofonów krawatowych dla prowadzących spotkanie oraz jeden wokalny dla ew. osoby z widowni, która chciałaby wziąć udział w prowadzeniu spotkania. Dopełnieniem całości były dwa monitory 4K i zestaw sterujący znajdujące się w reżyserce
Rezultat
Profesjonalny zestaw streamingowy o nieograniczonych możliwościach
Zestaw streamingowy dostarczony do firmy Red Bull okazał się spełniać wszystkie wymagania jakie postawił przed nam klient. Zaawansowane funkcje oferowane przez oprogramowanie vMix wraz z kamerami 4K i dobrze skrojonym systemem audio pozwalają klientowi na tworzenie atrakcyjnych spotkań online transmitowanych dla celów wewnętrznych lub dostępnych dla szerszej publiczności.
Galeria
Zobacz wideo
Referencje 
Klienta
“Jesteśmy bardzo zadowoleni z współpracy z AV-IT Solutions. Już na etapie projektu mogliśmy liczyć na ich pełne zaangażowanie. Sama realizacja przebiegła bezproblemowo a rezultat końcowy robi piorunujące wrażenie.”
Paweł Różacki - IT Manager
Opisz nam swoje wyzwanie
Chętnie znajdziemy rozwiązania
Skontakuj się
kom: +48 735 812 501
Agencja interaktywna : hauerpower.com
cross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram