+48 735 812 501
Zagięta ściana wideo OLED w Red Bullu
KLIENT
Red Bull
SEKTOR
Biznes
TERMIN
Kwiecień 2021
LOKALIZACJA
Warszawa
Wyzwanie
Wyjątkowa przestrzeń
Wyjątkowe rozwiązanie
Nowa siedziba polskiego oddziału firmy Red Bull znajduje się w kompleksie budynków dawnej fortecy na Warszawskim Mokotowie. Nowoczesny projekt przestrzeni biurowej oraz wysokie wymagania postawione przez firmę Red Bull pozwoliły nam na zrealizowanie unikalnego i bezkompromisowego projektu zagiętej ściany wideo w technologii OLED. Celem klienta było stworzenie efektu “wow” już od wejścia do nowo wyremontowanego budynku. Tworzenie tzw. customer experience u swoich partnerów jest dla firmy jednym, z ważniejszych elementów polityki marketingowej.
Opis
Krótko o naszej realizacji
Ekran o przekątnej 250 cali tworzący łuk, umiejscowiony jest w przestrzeni recepcyjnej nowego biura. Takie usytuowanie nie jest przypadkowe - ekran ma za zadanie przykuwać uwagę gości, którzy odwiedzają nowe biuro firmy Red Bull. Duża, przeszklona ściana nowego budynku sprawia, że ekran widoczny jest również z zewnątrz co dodatkowo przyciąga wzrok osób spacerujących po terenie dawnej fortecy Warszawskiego Mokotowa.
Piętnaście zakrzywionych monitorów LG OLED
Olbrzymi ekran składa się z piętnastu zagiętych monitorów LG OLED o przekątnej 55 cali, które ułożone są w konfiguracji 3x5 - trzy w pionie, pięć w poziomie. Wyświetlacz w pierwszym kontakcie sprawia wrażenie lewitującego nad ziemią. Efekt ten został osiągnięty poprzez zastosowanie specjalnie zaprojektowanego uchwytu firmy Edbak. Precyzyjnie zaprojektowane ramiona uchwytu pozwalają na osiągnięcie efektu płynnego łuku unoszącego się nad drewnianym podestem. Dodatkowo boczne elementy ekranu zabudowane są matowym laminatem, który pojawia się w innych elementach wystroju dodając realizacji spójnego wyglądu z resztą otoczenia. Ekrany wykorzystane do stworzenia ściany przystosowane są do pracy w systemie 16h/7 dając gwarancję niezawodnej pracy przez długi czas. Całość powierzchni ekranów dodatkowo została skalibrowana wzmacniając tym samym efekt jednolitego ekranu.
Nowoczesny i innowacyjny system zarządzania ścianą wideo firmy Userful wykorzystywany jest przez największe globalne koncerny w tym firmę Red Bull.
Piętnaście zagiętych monitorów LG OLED
Do zarządzania i sterowania ścianą został wykorzystany system kanadyjskiej firmy Userful pracujący w odizolowanej sieci LAN przeznaczonej dla ściany wideo. Oprogramowanie zostało wdrożone na dedykowany serwerze firmy HP, wyposażonym w podzespoły pozwalające przesłać do ściany obraz w rozdzielczości 16K. Znaczna większość urządzeń aktywnych sterujących ścianą ulokowana została w serwerowni. W pobliżu ściany wideo znalazły się jedynie przewody sieciowe oraz zasilające wpięte do listew PDU. Tak zaplanowane rozłożenie elementów sterujących pozwoliło nam na zdalną i bezobsługową administrację stworzonym systemem.
System audio jako integralna część projektu ściany wideo.
Nagłośnienie firmy Community / Biamp
Całość dopełnia nagłośnienie audio firmy Community/Biamp, a konkretnie 8 głośników DP8 rozmieszczonych nad całością przestrzeni recepcyjnej. Dla większej swobody zarządzania dźwiękiem instalacja podzielona jest na 3 niezależne strefy. Aby wzmocnić efektu dzwiękowy zastosowany został subwoofer ukryty w drewnianym podeście bezpośrednio pod ścianą wideo.
Rezultat
Ekran wykorzystywany jest jako część systemu wideokonferencyjnego
Na co dzień firma Red Bull wykorzystuje ścianę wideo do wyświetlania materiałów marketingowych marki oraz profili społecznościowych wspieranych zawodników. Olbrzymi ekran wykorzystywany jest również do organizacji eventów z zawodnikami, relacjonowanych w sieci. Po godzinach pracy ściana służy jako olbrzymi monitor do konsoli PlayStation 5.
Galeria
Zobacz wideo
Referencje 
Klienta
“Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z firmą AV-IT Solutions. Już na etapie projektu mogliśmy liczyć na ich pełne zaangażowanie i pomoc. Sama realizacja przebiegła bezproblemowo a rezultat końcowy robi piorunujące wrażenie.”
Paweł Różacki - IT Manager
Opisz nam swoje wyzwanie
Chętnie znajdziemy rozwiązania
Skontakuj się
kom: +48 735 812 501
Agencja interaktywna : hauerpower.com
cross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram