Główna
Realizacje
System BYOD w salach konferencyjnych

System BYOD w salach konferencyjnych

KLIENT  Bloober Team
SEKTOR  Biznes
TERMIN  Marzec 2023
LOKALIZACJA  Kraków

WYZWANIE

Nowe biuro
Nowoczesne rozwiązania

Wraz z rozwojem firmy potrzebna jest większa przestrzeń do funkcjonowania danej organizacji. Z każdym nowo zatrudnionym pracownikiem i z rosnącą ilością zadań wykonywanych w firmie, powstaje coraz silniejsza potrzeba pozyskania odpowiedniej przestrzeni do pracy. Tak też stało się w firmie Bloober Team, która wraz ze swoim rozwojem podjęła decyzję o przeniesieniu dotychczasowego biura do nowej lokalizacji. Jako wieloletni dostawca i partner technologiczny, zostaliśmy poproszeni o pomoc w zaadaptowaniu sal spotkaniowych i pomieszczeń konferencyjnych w nowej lokalizacji. Zadaniem, jakie przed nami postawiono, było zaproponowanie systemu wideokonferencyjnego oraz audio, który będzie stał na najwyższym poziomie. Użytkownik chcący skorzystać z systemu konferencyjnego powinien w prosty sposób podłączyć się własnym komputerem do zainstalowanego systemu i wykorzystać go do zestawienia połączenia i wyświetlenia własnego ekranu komputera dla szerszej grupy odbiorców.

Realizacja

Zgodnie z wymaganiami postawionymi przez klienta zainstalowany system miał być systemem typu BYOD (Bring Your Own Device), który pozwala użytkownikowi na podłączenie własnego komputera (PC/Mac) i wykorzystanie urządzeń zainstalowanych w pomieszczeniu konferencyjnym. Takie podejście zostało podyktowane profilem i sposobem komunikacji w firmie. Wykorzystanie wielu platform komunikacyjnych oraz duża liczba pracowników technologicznych, pozwoliły nam na zamontowanie systemu, w którym użytkownik sam decyduje, z jakiego komunikatora chce korzystać i na której platformie organizować spotkanie. Wykorzystanie systemu dla dedykowanej platformy komunikacyjnej byłoby pewnego rodzaju ograniczeniem dla pracowników firmy i nie do końca wpisywałoby się w jej sposób działania.

Do zaadaptowania mieliśmy dwie duże sale konferencyjne oraz tzw. przestrzeń chill room.
Pierwsza z sal jest największą przestrzenią konferencyjną, którą można podzielić na trzy mniejsze sale. Na co dzień pomieszczenie wykorzystywane jest w formie podzielonej do organizacji niewielkich spotkań. Gdy w firmie powstaje potrzeba organizacji dużego wydarzenia, to przegrody akustyczne są składane, zapewniając tym samym znacznie większą przestrzeń konferencyjną. W każdej z małych sal nad głowami rozmówców został zamontowany duży panel akustyczny, w którym znajdują się dwa głośniki Desono C-IC6 i mikrofon konferencyjny Parlé TCM-XA. Na przeciwległych ścianach sali zamontowane zostały dwa monitory 65’’, które służą do wyświetlania treści z urządzenia podłączonego do systemu. W każdym z trzech stołów użytkownik ma do dyspozycji media-port z możliwością wpięcia się do systemu przez kabel USB-A lub USB-C. Rolę kamer wideo pełnią urządzenia firmy AVer - model CAM340+ oraz CAM570. Uzupełnieniem warstwy wideo dla sali konferencyjnej jest projektor Optoma 4K i ekran projekcyjny Suprema, który w przypadku wykorzystania sali w scenariuszu bez podziału, jest odpowiednio dużą powierzchnią projekcyjną prezentującą obraz strony zdalnej spotkania. Mimo z pozoru niewielkiej ilości urządzeń audio w sali, za system odpowiada zaawansowany procesor TesiraFORTÉ AVB CI.Przy pomocy kontrolerów Apprimo TEC-X 1000, zamontowanych z każdej z trzech sal, pozwala na wybranie odpowiedniego scenariusza działania (podział sal), dając przy tym możliwość podstawowej konfiguracji systemu.

Sala spotkań zarządu

Druga z sal jest pomieszczeniem spotkaniowym przeznaczonym dla pracowników wyższego szczebla. W tym pomieszczeniu, nad dużym stołem konferencyjnym również został zamontowany panel akustyczny, w którym znajdują się cztery głośniki Desono C-IC6 i dwa mikrofony konferencyjny Parlé TCM-XA. Dla pomieszczenia o tej kubaturze zestaw złożony z czterech głośników i dwóch mikrofonów jest w zupełności wystarczający. Bardzo dobre warunki akustyczne, panujące w pomieszczeniu, pozwalają w pełni automatycznemu procesorowi Devio SCX 400 ustawić idealne parametry audio dla zainstalowanych głośników i mikrofonów sufitowych. W tym pomieszczeniu użytkownik podpina się do systemu, wykorzystując jeden przewód USB-A lub USB-C. Po jego podłączeniu ma do dyspozycji zaawansowany system audio, kamerę AVer Cam540 oraz możliwość ładowania swojego urządzenia technologią PD.

Minimalistyczny i niewidoczny system wideokonferencyjny to doskonałe dopełnienie każdej sali spotkań.

Narzędzia

Chill room

Ostatnią przestrzenią, którą wyposażyliśmy w system audio, była tzw. strefa chill room, która jednocześnie jest wspólnym pomieszczeniem z firmową kuchnią. W wydzielonym miejscu znajduje się kanapa. Pracownicy mogą tam odpocząć, wspólnie zagrać na konsoli i posłuchać muzyki z zainstalowanego systemu audio. Rolę systemu wideo pełni tutaj ten sam zestaw, co w dzielonej sali konferencyjnej - duży ekran Suprema oraz projektor Optoma o rozdzielczości 4K. Nad kanapami zainstalowany został system audio składający się z dwóch głośników sufitowych Desono P60DT oraz subwoofer Community VLF208LV dodający do odtwarzanych materiałów mocniejszego brzmienia. Zamontowane nagłośnienie zasilane jest przez wzmacniacz REVAMP 2600 i przedwzmacniacz PREZONE 2. Tak skonfigurowane i zamontowane urządzenia idealnie nadają się jako dopełnienie niewielkiej przestrzeni multimedialnej przeznaczonej do odpoczynku i rozrywki.

Rezultat

Świetny efekt końcowy!

Projekt zrealizowany dla Bloober Team, przy wykorzystaniu urządzeń audio firmy BIAMP, w bardzo jasny i przejrzysty sposób pokazał nam, że odpowiednio zaprojektowany system z przemyślaną akustyką i planem montażowym, może dać bardzo dobry efekt w postaci estetycznie zainstalowanych urządzeń, które pod względem funkcjonalności świetnie spełniają swoją rolę.

Realizacja

Galeria

Realizacja

Referencje Klienta

“Decydując się na system typu BYOD wiedzieliśmy, że otrzymamy niemal nieograniczone możliwości wykorzystania zainstalowanych urządzeń w różnych systemach komunikacji. Wdrożone urządzenia doskonale spełniają swoją rolę, zapewniając bardzo wysoką jakość prowadzonych spotkań. Polecam urządzenia firmy BIAMP oraz ekipę wdrożeniową firmy AV-IT Solutions.”
Ryszard Kasztelan
System Administrator
Bloober Team

Masz pytania?

Sprawdź jak możemy pomóc Tobie i Twojej firmie