Główna
Realizacje
Montaż systemu Logitech w salach konferencyjnych

Montaż systemu Logitech w salach konferencyjnych

KLIENT  Wayfair
SEKTOR  Biznes
TERMIN  Grudzień 2022
LOKALIZACJA  Berlin

WYZWANIE

Niespodziewany wyjazd...

Dzień 7 grudnia 2022 roku rozpoczął się dla nas jak każdy inny dzień roboczy - realizowaliśmy bieżące zamówienia klientów, zamykaliśmy niektóre z projektów przed końcem roku i przygotowywaliśmy się do nadchodzących instalacji. W powietrzu było już czuć atmosferę zbliżających się świąt i krótkiego urlopu. Wszystko jednak zmieniło się po otrzymaniu wiadomości e-mail od pewnej zaprzyjaźnionej osoby, która poprosiła nas o pomoc. Nasze zadanie było bardzo proste - montaż i konfiguracja 11 sal konferencyjnych opartych na rozwiązaniach firmy Logitech. Nie byłoby nic w tym nic problematycznego, gdyby nie fakt, że instalacja miałą rozpocząć się w najbliższy poniedziałek (co dawało tylko 3 dni na przygotowanie) i to w Berlinie (ponad 600 km od Krakowa). Po początkowych wahaniach i niepełnej informacji dotyczącej projektu, nasza ciekawość i chęć zrealizowania ciekawego montażu wzięły górę - zgodziliśmy się pomóc. Realnie dysponowaliśmy trzema dniami na analizę projektu, przygotowanie wszystkich akcesoriów montażowych, zebranie ludzi i przewidzenie problemów instalacyjnych.

Realizacja

Po kilku dniach intensywnych przygotowań i długiej trasie z Krakowa do Berlina, dotarliśmy do miejsca docelowego - biura firmy Wayfair. Na miejscu przywitał nas Vladan, który odpowiadał po stronie klienta za projekt i nadzorował nasze prace.

Pierwsze prace rozpoczęliśmy w największej sali konferencyjnej, gdzie miały znaleźć się dwa duże monitory LG 75’’ oraz kompletny system Logitech’a dedykowany dla platformy Google Meet’s - dotykowy ekran TAP, Chromebook, Rally Bar oraz trzy mikrofony stołowe. Uzupełnieniem systemu było rozwiązanie Logitech Swytch, które pozwala na przechwycenie peryferii z dedykowanego systemu Logitech dla PC lub Mac’a podłączonego do systemu - świetne rozwiązanie, gdy użytkownik sali chce wykorzystać zainstalowany sprzęt do utworzenia spotkania w komunikatorze na swoim urządzeniu. Pierwszy dzień naszego montażu był trudny i rozpoczął się od dużego problemu wynikającego zue źle przygotowanej ściany, gdzie miały znaleźć monitory o łącznej wadze 80kg. W rozwiązaniu tego poważnego budowlanego problemu pomogły nam nasza pomysłowość i dobrze wyposażony bus za akcesoriami montażowymi. Pierwszy dzień instalacji okazał się najtrudniejszy, a zakończenie go z jedną działającą salą nie napawało nas optymizmem.

Z każdym dniem coraz lepiej

Kolejne dni instalacji okazały się zdecydowanie bardziej sprzyjające. Duża część sal konferencyjnych oparta była na powtarzalnym schemacie, w którym system składał się z systemu Logitech dla Google Meet’s, kamery MeetUP lub Rally Bar Mini i listew maskujących przewody. Podczas instalacji duży nacisk położyliśmy na estetykę i ułożenie okablowania zgodnie z przesłanym projektem instalacji. Mimo profesjonalnego przygotowania projektu okazało się, że jeden z elementów znajdujących się w nim nie jest w stanie poprawnie działać z zestawem Logitech. Testy niewielkiego przełącznika HDMI wykonywaliśmy w trakcie instalacji, będąc w ciągłym kontakcie z osobami technicznymi po stronie producenta. Mimo naszych starań i wielu sposobów konfiguracji, niedziałający przełącznik HDMI musiał zostać usunięty z finalnej wersji projektu. Nie obniżyło to funkcjonalności zestawu, a jedynie wykluczyło z działania jedno z gniazd HDMI w stole konferencyjnym.

Jedna z największych sal konferencyjnych w projekcie

Narzędzia

Sala inna niż wszystkie

Wśród 11 sal konferencyjnych, które mieliśmy zainstalować, znajdowała się jedna sala, która odbiegała od pozostałych sal poziomem złożoności oraz zainstalowanym systemem audio. Duże pomieszczenie konferencyjne z miejscem na kilkadziesiąt osób wyposażone było w duży 98’’ monitor NEC, system audio firmy BIAMP i procesor TesiraFORTÉ AVB CI, który w połączeniu z kilkoma mikrofonami sufitowymi Parlé TCM-1 miał pozwolić na realizację spotkań bez potrzeby używania mikrofonów stołowych Logitech podłączonych do kamery Rally Bar. Za nagłośnienie sali odpowiadało osiem głośników JBL Control 65 P rozmieszczonych symetrycznie nad stołem konferencyjnym. W tej sali naszym zadaniem było zweryfikowanie poprawności konfiguracji zainstalowanego procesora, aktualizacja jego oprogramowania oraz spięcie go z nowym zestawem Logitech dla systemu Google Meet’s. Po wykonaniu kilku nowych połączeń kablowych w okolicach stołu i modyfikacji urządzeń w multimedialnej szafie rack, zestaw Logitech w pełni współpracował z wysokiej klasy systemem audio od firmy BIAMP.

Rezultat

Sukces!

Rezultatem naszych działań w biurze firmie Wayfair było oddanie do użytku w pełni funkcjonalnych 11 sal konferencyjnych, działających w oparciu o system Logitech dedykowany dla platformy Meet’s. Mimo nietypowego zlecenia, które musiało zostać zrealizowanie natychmiastowo, udało nam się przeprowadzić montaż w wyznaczonym terminie z pełnym sukcesem dla nas i klienta. Była to dla nas wymagająca próba przed kolejnymi rozpoczynającymi się projektami.

Realizacja

Galeria

Realizacja

Referencje Klienta

“Mimo małej ilość czasu przeznaczonego na montaż 11 sal konferencyjnych instalacja przebiegła bardzo szybko. Problemy wynikające z błędnych założeń projektowych udało się rozwiązać sprawnie i bez obniżenia funkcjonalności systemu. Z czystym sumieniem mogę polecić współpracę z firmą AV-IT Solutions.”
Vladan Todorovic
Technical Project Manager
Wayfair

Masz pytania?

Sprawdź jak możemy pomóc Tobie i Twojej firmie