Główna
Realizacje
Rozszerzenie projektu ściany wideo

Rozszerzenie projektu ściany wideo

KLIENT  Red Bull
SEKTOR  Biznes
TERMIN  Luty 2022
LOKALIZACJA  Warszawa

WYZWANIE

Rozbudowa systemu

Po roku od zakończenia projektu zagiętej ściany wideo, skontaktowała się ponownie z nami firma Red Bull. Pan Paweł przekazał nam informacje, że firma chciałaby rozbudować istniejącą instalację o zaawansowany system do wideo streamingu. Po niemal roku eksploatacji i intensywnego użytkowania ściany w firmie, pojawiły się nowe pomysły na wykorzystanie olbrzymiego ekranu. Częste spotkania prowadzone w recepcyjnej auli stworzyły potrzebę rozszerzenia uczestniczącej widowni o osoby z innych oddziałów firmy, które mogłyby w sposób zdalny uczestniczyć w organizowanych spotkaniach. Nie pozostało nam nic innego, jak zabrać się do pracy!

Realizacja

Projekt rozbudowy istniejącego systemu rozpoczęliśmy od burzy mózgów, podczas której razem z klientem chcieliśmy ustalić dokładne potrzeby, jakie wykreowały się w ciągu ostatniego roku. Było to dla nas niezwykle istotne, ponieważ klient posiadał ogromną wiedzę na temat tego, jak eksploatowany jest ekran i jakich funkcjonalności brakuje przy prowadzeniu różnego rodzaju spotkań. Lista potrzeb i pomysłów okazałą się spora, gdyż jak wiemy firma Red Bull słynie z innowacyjności i w swoich projektach stara się wdrażać rozwiązania, których wcześniej nikt inny nie opracował.

Wybór odpowiedniego rozwiązania

Wspólnie z klientem ustaliliśmy, że najsensowniejszym rozwiązaniem do zrealizowania długiej liczby potrzeb będzie stacja robocza klasy PC. Celowo zrezygnowaliśmy z dedykowanych i profesjonalnych rozwiązań na rzecz jednostki PC. Stacja robocza po skonfigurowaniu, zainstalowaniu odpowiednich kart rozszerzających, w połączeniu z zaawansowanym oprogramowaniem streamingowym, dawała nam niemal nieograniczone możliwości. Dodatkowym atutem PC była możliwość sterowania nim jedynie poprzez klawiaturę i myszkę. Taki sposób zarządzania pozwolił nam na umiejscowienie całości sprzętu za ścianą wideo. Odpowiednio zaprojektowany uchwyt z poprzedniej części projektu dawał nam olbrzymią ilość miejsca bezpośrednio za ekranami. Tym sposobem mogliśmy sobie pozwolić na ulokowanie całkiem pokaźnej ilość sprzętu w miejscu niewidocznym, jednocześnie znajdującym się w blisko auli.

Zarządzanie prowadzonym spotkaniem

Od strony technicznej spotkanie obsługuje jedna osoba zarządzająca stacją roboczą PC z trzema monitorami. Pierwszy monitor przeznaczony jest dla obsługującego spotkanie, na którym wyświetlane są oprogramowanie vMix oraz system zarządzania konsolą audio. Drugi monitor to wyświetlanie treści prezentowanych na ścianie wideo. Trzeci monitor to tzw. confidence monitor, na którym wyświetlane są treści z notatkami do prowadzonych prezentacji. Osoba przemieszczająca się po podeście wzdłuż ściany, ma u swoich stóp (po prawej i lewej) dwa monitory, z których może czytać notatki sporządzone do swojej prezentacji. Ułatwia to prowadzenie wykładu i omawiania informacji przedstawianych przez kierownictwo firmy.

Pomieszczenie reżyserskie ulokowaliśmy w przeszklonej sali spotkań z bezpośrednim widokiem na aulę.

Narzędzia

System audio i inne produkty potrzebne do zrealizowania projektu

Mobilne elementy systemu do montażu przed spotkaniem

Zaprojektowany system musiał być w każdej chwili możliwy do zamontowania i zdemontowania. Na co dzień elementy takie jak dodatkowe głośniki, monitory zaufania oraz kamery streamingowe nie będą używane, a w auli nie może być rozłożony żaden dodatkowy sprzęt. Już na etapie weryfikowania potrzeb doszliśmy z klientem do wspólnego wniosku, że całość zestawu musi być mobilna i szybka w ewentualnym montażu. Kwestia mobilności dotyczyła również pomieszczenia obsługującego spotkanie (reżyserka) - na co dzień jest to sala spotkaniowa. Finalnie klient otrzymał mobilny zestaw złożony z dwóch dużych kolumn głośnikowych, kamery PTZ z funkcją śledzenia mówcy, aparatu fotograficznego funkcjonującego jako kamera nagrywająca wywiady z zawodnikami. Uzupełnieniem systemu było pięć mikrofonów krawatowych dla prowadzących spotkanie oraz jeden wokalny dla ew. osoby z widowni, która chciałaby wziąć udział w prowadzeniu spotkania. Dopełnieniem całości były dwa monitory 4K i zestaw sterujący znajdujące się w reżyserce.

Rezultat

Profesjonalny zestaw streamingowy o nieograniczonych możliwościach

Zestaw streamingowy dostarczony do firmy Red Bull okazał się spełniać wszystkie wymagania, jakie postawił przed nam klient. Zaawansowane funkcje, oferowane przez oprogramowanie vMix wraz z kamerami 4K i dobrze skrojonym systemem audio, pozwalają klientowi na tworzenie atrakcyjnych spotkań online transmitowanych do celów wewnętrznych lub dostępnych dla szerszej publiczności.

Zobacz wideo

Poznaj cały proces prac realizowanych dla Red Bull w formie wideo.
Realizacja

Galeria

Realizacja

Referencje Klienta

“Projekt ściany wideo ewoluował w nieprzewidzianym dla nas kierunku - jak zwykle Piotr i Jakub stanęli na wysokości zadania - wysłuchali naszych potrzeb, zaproponowali odpowiedni sprzęt i go zamontowali. System spotkań wewnętrznych z wykorzystaniem ściany jest dla nas nieodłącznym elementem firmowych podsumowań miesiąca.”
Paweł Różacki
IT Manager
Red Bull

Masz pytania?

Sprawdź jak możemy pomóc Tobie i Twojej firmie