Główna
Realizacje
Zagięta ściana wideo OLED w Red Bull’u

Zagięta ściana wideo OLED w Red Bull’u

KLIENT  Red Bull
SEKTOR  Biznes
TERMIN  Kwiecień 2021
LOKALIZACJA  Warszawa

WYZWANIE

Wyjątkowa przestrzeń
Wyjątkowe rozwiązanie

Nowa siedziba polskiego oddziału firmy Red Bull znajduje się w kompleksie budynków dawnej fortecy na Warszawskim Mokotowie. Nowoczesny projekt przestrzeni biurowej oraz wysokie wymagania postawione przez firmę Red Bull, pozwoliły nam na zrealizowanie unikalnego i bezkompromisowego projektu - zagiętej ściany wideo w technologii OLED. Celem klienta było wywołanie efektu “wow” już od wejścia do nowo wyremontowanego budynku. Tworzenie tzw. “customer experience” u swoich partnerów jest dla firmy jednym z ważniejszych elementów polityki marketingowej.

Realizacja

Ekran o przekątnej 250 cali tworzący łuk, umiejscowiony jest w przestrzeni recepcyjnej nowego biura. Takie usytuowanie nie jest przypadkowe - ekran ma za zadanie przykuwać uwagę gości, którzy odwiedzają nowe biuro firmy Red Bull. Duża, przeszklona ściana nowego budynku sprawia, że ekran widoczny jest również z zewnątrz, co dodatkowo przyciąga wzrok osób spacerujących po terenie dawnej fortecy Warszawskiego Mokotowa.

Olbrzymi ekran składa się z piętnastu zagiętych monitorów LG OLED o przekątnej 55 cali, które ułożone są w konfiguracji 3x5 - trzy w pionie, pięć w poziomie. Wyświetlacz w pierwszym kontakcie sprawia wrażenie lewitującego nad ziemią. Efekt ten został osiągnięty poprzez zastosowanie specjalnie zaprojektowanego uchwytu firmy Edbak. Precyzyjnie zaprojektowane ramiona uchwytu pozwalają na osiągnięcie efektu płynnego łuku unoszącego się nad drewnianym podestem. Dodatkowo boczne elementy ekranu zabudowane są matowym laminatem, który pojawia się w innych elementach wystroju wnętrza dodając realizacji spójnego wyglądu z resztą otoczenia. Ekrany wykorzystane do stworzenia ściany przystosowane są do pracy w systemie 16h/7, dając gwarancję niezawodnej pracy przez długi czas. Całość powierzchni ekranów została skalibrowana, wzmacniając tym samym efekt jednolitego ekranu.

Nowoczesny i innowacyjny system zarządzania ścianą wideo

Do zarządzania i sterowania ścianą został wykorzystany system kanadyjskiej firmy Userful pracujący w odizolowanej sieci LAN przeznaczonej dla ściany wideo. Oprogramowanie zostało wdrożone na dedykowanym serwerze firmy HP, wyposażonym w podzespoły pozwalające przesłać do ściany obraz w rozdzielczości 16K. Znaczna większość urządzeń aktywnych sterujących ścianą ulokowana została w serwerowni. W pobliżu ściany wideo znalazły się jedynie przewody sieciowe oraz zasilające, wpięte do listew PDU. Tak zaplanowane rozłożenie elementów sterujących pozwoliło nam na zdalną i bezobsługową administrację stworzonym systemem.

System zarządzania ścianą wideo firmy Userful wykorzystywany jest przez największe globalne koncerny w tym firmę Red Bull.

Narzędzia

System audio i inne produkty niezbędne do zrealizowania projektu.

System audio jako integralna część projektu.

Całość dopełnia nagłośnienie audio firmy Community/Biamp, a konkretnie 7 głośników DP8 rozmieszczonych nad całością przestrzeni recepcyjnej. Dla większej swobody zarządzania dźwiękiem, instalacja podzielona jest na 3 niezależne strefy.
Aby wzmocnić efekt dźwiękowy zastosowany został subwoofer ukryty w drewnianym podeście bezpośrednio pod ścianą wideo.

Rezultat

Na co dzień firma Red Bull wykorzystuje ścianę wideo do wyświetlania materiałów marketingowych marki oraz profili społecznościowych wspieranych zawodników. Olbrzymi ekran wykorzystywany jest również do organizacji eventów z zawodnikami, które są relacjonowane w sieci. Po godzinach pracy ściana służy jako olbrzymi monitor dla konsoli PlayStation 5.

Zobacz wideo

Poznaj cały proces prac realizowanych dla Red Bull w formie wideo.
Realizacja

Galeria

Realizacja

Referencje Klienta

“Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z AV-IT Solutions. Już na etapie projektu mogliśmy liczyć na ich pełne zaangażowanie. Sama realizacja przebiegła bezproblemowo, a rezultat końcowy robi piorunujące wrażenie.”
Paweł Różacki
IT Manager
Red Bull

Masz pytania?

Sprawdź jak możemy pomóc Tobie i Twojej firmie